10 GERÇEK

  1. Yeryüzünde Allah’ın değişmeyen kanunları vardır. Bugün İslam âleminde yaşanan olayların aynısı dün kâfirlerin topraklarında yaşanmaktaydı ve Müslümanlar afiyet içerisinde idi. Allah’ın sünneti devreye girdi ve şu an İslam âlemi acı tabloları yaşıyor ancak bu sürecin bitip İslam âleminde zaferlerin yaşanacağı gerçeğini unutma!
  2. İslam ümmetinin en bariz özelliği baki bir ümmet oluşudur ki Müslümanlar her dönemde varlıklarını sürdürüp hakkın ve adaletin savunucusu olacaktır. Hiçbir beşerî güç ve siyasetin onu yok edemeyeceğini asla unutma!
  3. Kâfirlerin savaş verdiği asıl gücün Allah olduğunu unutma. Onlar, Allah’a duydukları düşmanlığı Müslümanlar üzerinden göstermektedirler. Hamdolsun savaşı Allah ile olanlar, en kısa zamanda kaybedecek olanlardır.
  4. Ahir zaman alametlerinden bazıları da Roma’nın, Konstantiniyye’nin, Beyaz Saray’ın fethedileceğidir. Birçok hadis Müslümanların sergileyeceği başarıyı müjdelemektedir.
  5. İslam ümmetinin başarıları tarih sayfalarına sığmayacak kadar çok iken yeniden toparlama ve harekete geçme ile birçok zaferin altına tekrar imza atacaktır. Çünkü bu ümmet her düştüğü yerden güçlenerek kalkmıştır biiznillah.
  6. Son yüzyıl içerisinde Müslümanlara yönelik oynanan oyunlara rağmen her yerde bulunmaları, sayılarının çoğalması, mescitlerin artması, davetin ve cihadın yayılması, infak sahiplerinin çokluğu, salihlerin varlığı, ilim talebelerinin gayreti, âlimlerin azmi gösteriyor ki kaybetmiyor aksine kazanıyoruz.
  7. Acının en şiddetli anlarında nice başarılar ve zaferler meydana gelmiştir. Nuh aleyhisselam “Bittim!” dediğinde Allah’ın nusreti, Eyyub aleyhisselam “Şeytan beni yordu!” dediğinde ise Allah’ın şifası gelmiştir.
  8. Zaferde acele olmaz. Bu yaşananlar karşısında nice hikmetin ve rahmetin olduğunu sadece Allah bilmektedir. Allah’a edepli olmak acele etmemeyi gerektirir.
  9. Zafer yakin bir imana kavuştuğumuz anda zuhur eder. Şüphe ve tereddüt yaşamayan bir imana sahip olacağımız gün İslam âleminde nice başarılar ortaya çıkacak inşallah.
  10. Hep beraber zafere gidecek yollarda küçük ve büyük amel ayrımı yapmadan çalışmamız gerekmektedir. Ki biz görmesek de bizden sonra gelecek olanlara meşru bir çalışma zemini bırakmış olalım inşallah.

Ümmetin umuda ve azme muhtaç olduğu bu günlerde bu nasihatlere kalbimizi açalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.